Arctech opäť dokazuje svoje schopnosti v 500 MW solárnom fotovoltickom projekte v Uzbekistane

Consumerinfoline.com

ŠERABAD, Uzbekistan, 15. septembra 2023  /PRNewswire/ — Spoločnosť Arctech, popredný svetový dodávateľ solárnych sledovacích systémov, regálov a BIPV, s potešením oznamuje podpísanie významnej zmluvy so spoločnosťou China Machinery Engineering Corporation (CMEC) na dodávku 500 MW solárneho sledovacieho systému v Šerabade v provincii Surchandarja v Uzbekistane.

Spoločnosť Arctech v rámci tohto projektu dodá solárny sledovací systém SkyLine II. Tento tuhý sledovací mechanizmus je vybavený synchrónnym viacbodovým pohonom. Má prahovú hodnotu vetra 22 m/s, čo mu umožňuje sledovať slnko viac hodín a efektívne zvyšovať výrobu energie a vytvárať väčšiu ekonomickú hodnotu pre majiteľov projektov. Tuhosť, ktorú zabezpečuje viacbodový pohonný mechanizmus, umožňuje aj bezpečné uloženiedo polohy 0 stupňov, čo je veľmi dôležité, aby sa predišlo prasklinám a poškodeniu modulu.

Projekt fotovoltickej elektrárne Šerabad je pozemný solárny projekt, ktorý sa plánuje na ploche viac ako 600 hektárov. Oficiálne vstúpila do fázy komplexnej výstavby a očakáva sa, že bude pripojená k sieti do konca roka 2023. Očakáva sa, že po dokončení projektu sa vyrobí 1 040 000 MWh elektrickej energie a dodá dostatok čistej energie na zásobovanie 300 000 domácností. Účinne rieši problém nedostatku energie v Uzbekistane, znižuje závislosť od fosílnej energie, podporuje transformáciu a modernizáciu miestnej sociálnej energetickej štruktúry a podporuje rozvoj „Zelenej hodvábnej cesty”.

V roku 2023 si pripomíname desiate výročie iniciatívy „Jedno pásmo, jedna cesta”. Uzbekistan, ktorý sa nachádza vo vnútrozemí Strednej Ázie, je dôležitou opornou krajinou pri budovaní „ Jedného pásma, jednej cesty”. Čína a Uzbekistan neustále dosahujú významné úspechy v oblasti novej energetickej spolupráce. Počas nedávnej štátnej návštevy uzbeckého prezidenta v Číne sa obe krajiny dohodli na výstavbe 11 solárnych a veterných elektrární s celkovým inštalovaným výkonom 4,8 GW.

Vďaka vynikajúcim vlastnostiam výrobkov a konečným riešeniam získala spoločnosť Arctech nedávno ďalšie dva projekty v Uzbekistane vrátane projektu 1 GW na výrobu fotovoltickej energie v mestách Qashqadaryo Viloyati a Buxoro, a projektu 240MW na výrobu solárnej fotovoltaickej energie v Taškente. Je to odzrkadlením úspechu stratégie spoločnosti Arctech zameranej na prehlbovanie iniciatívy „Jedno pásmo, jedna cesta”, ktorá ďalej naznačuje, že klienti uprednostňujú kvalitu výrobkov a vplyv značky Arctech. Spoločnosť Arctech sa bude vždy orientovať na klienta, pričom jej princípom bude zvyšovanie hodnoty pre klienta, a získať si dôveru klientov lepšími produktmi a efektívnejšími službami.

rt

SOURCE Arctech