Shanghai Electric Energy Storage Technology, dceřiná společnost společnosti Shanghai Electric, získala v rámci financování série A investice ve výši 400 milionů RMB a urychluje tak rozvoj svých aktivit v oblasti energetických úložišť

Consumerinfoline.com

ŠANGHAJ, 21. září 2023 /PRNewswire/ – Shanghai Electric Energy Storage Technology, dceřiná společnost společnosti Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727), získala investice ve výši 400 milionů RMB v rámci financování série A, které budou použity na oživení rozvoje jejího podnikání v oblasti energetických úložišť. Zaměří se přitom na podporu výzkumu a vývoje nových systémů, podporu struktury svého průmyslového dodavatelského řetězce, výstavbu 100Mbps stacků, které lze použít v megawattových systémech skladování energie z vanadových redoxních průtokových baterií (VRFB), prohloubení průmyslové spolupráce, urychlení průmyslové modernizace a účinnou stabilizaci přístupu ke kapitálu.

Toto kolo financování bude zaměřeno na další zlepšování mechanismů řízení společnosti, posílení podpory talentů a posílení kapacit v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Po jeho dokončení přesáhne hodnota společnosti Shanghai Electric Energy Storage výši 2,2 miliardy jüanů.

„Společnost Shanghai Electric Energy Storage Technology hodlá i nadále upevňovat svou pozici v oblasti rozvoje a stát se světovým lídrem v oblasti dlouhodobého elektrochemického skladování energie,” konstatoval viceprezident společnosti Shanghai Electric Group Jin Xiaolong. „Konkrétně to pro nás znamená nutnost zvýšení úsilí v oblasti technologických inovací a provedení transformace našich technologických úspěchů, realizaci 100megawattových projektů a posílení vedoucího postavení demonstračních projektů, jakož i spolupráce v oblasti ukládání energie.”

Po více než deseti letech vývoje technologií světové úrovně a třech letech rychlé industrializace společnost Shanghai Electric Energy Storage Technology jednoznačně vyniká v oblasti dlouhodobého ukládání energie a daří se jí dosahovat funkčního vývoje produktů, spolehlivé výroby a inteligentního provozu a údržby. Výrobky pro ukládání energie z průtokových baterií o výkonu v řádu kW a MW, které společnost nezávisle vyvinula a vyrábí, lze široce využít při výrobě nových energií a připojení k rozvodné síti, ukládání energie v rámci rozvodné sítě, v distribuovaných inteligentních mikrosítích a v dalších oblastech. Úspěšně vyvinula sériové zásobníky o výkonu 5 kW / 25 kW / 32 kW / 65 kW a realizovala více než 50 projektů ukládání energie ve vanadových redoxních průtokových bateriích (VRFB).

Společnost Shanghai Electric stanovila strategii rozvoje, která specifikuje její orientaci na rozvíjející se oblasti „4 plus 2″ za podpory pokročilých technologií se zaměřením na integraci kombinovaného konceptu „větrné, solární, vodíkové, úložiště”. Hodlá se zaměřit také na oborové trendy zařízení průmyslové inteligence s cílem dosažení účinné integrace zdrojů. Odbornosti společností zabývajících se technologiemi ukládání energie pak doplní a posílí další rychlý strategický rozvoj společnosti Shanghai Electric.

Díky této nově získané finanční podpoře se společnost Shanghai Electric Energy Storage v maximální možné míře soustředí na podporu výzkumu a vývoje revolučních systémů, rozšiřování kapacit výrobních linek a zahájení realizace 100megawattových projektů. Kromě toho usiluje také o navázání hlubší oborové spolupráce a urychlení procesu průmyslové modernizace, čímž upevňuje svou pozici oborového lídra.

Co se budoucích aktivit týče, chystá se společnost Shanghai Electric Energy Storage již nyní zahájit v roce 2024 finanční kampaň série B. Navíc předpokládá, že v roce 2026 zahájí proces registrace na seznam uznávané Rady pro vědecké a technologické inovace, která by její pozici oborového lídra dále posílila.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2214668/Shanghai_Electric_Subsidiary_Shanghai_Electric_Energy_Storage_Technology_Receives_RMB400.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

rt

SOURCE Shanghai Electric