Spółka zależna Shanghai Electric, Shanghai Electric Energy Storage Technology, pozyskała finansowanie serii A w wysokości 400 mln RMB, które przyspieszy rozwój działalności związanej z magazynowaniem energii

Consumerinfoline.com

SZANGHAJ, 20 września 2023 r. /PRNewswire/ – Shanghai Electric Energy Storage Technology, spółka zależna koncernu Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) specjalizująca się w magazynowaniu energii, pozyskała niedawno finansowanie serii A w wysokości 400 mln RMB, które zostanie wykorzystane do pobudzenia rozwoju jej podstawowej działalności. Przedsiębiorstwo zamierza skoncentrować się na promowaniu badań i rozwoju nowych systemów, wspieraniu struktury przemysłowego łańcucha dostaw, budowie stosów o przepustowości 100 Mb/s, które mogą być wykorzystywane w megawatowych kontenerowych systemach magazynowania energii z wanadowymi akumulatorami redoks (VRFB), zacieśnianiu współpracy przemysłowej, przyspieszaniu modernizacji przemysłowych i skutecznym stabilizowaniu dostępu do kapitału.

Obecna runda finansowania zostanie wykorzystana do usprawnienia mechanizmów ładu korporacyjnego, wsparcia uzdolnionych pracowników oraz zwiększenia możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji. Wraz z zakończeniem finansowania, wycena poinwestycyjna Shanghai Electric Energy Storage przekroczy 2,2 miliarda juanów.

„Kontynuując swoją działalność, Shanghai Electric Energy Storage Technology będzie konsekwentnie umacniać swoją pozycję rozwojową i dążyć do osiągnięcia pozycji międzynarodowego lidera w dziedzinie długoterminowego elektrochemicznego magazynowania energii – powiedział Jin Xiaolong, wiceprezes Shanghai Electric Group. – W szczególności należy wzmocnić innowacje technologiczne i przekształcić dotychczasowe osiągnięcia, wdrożyć projekty o mocy 100 megawatów przy jednoczesnym usprawnieniu projektów demonstracyjnych, a także pogłębić współpracę na polu magazynowania energii”.

Technologia magazynowania energii Shanghai Electric, od ponad dekady rozwijająca światowej klasy technologię i przez kolejne trzy lata szybko uprzemysławiająca się, wyraźnie przoduje w dziedzinie długoterminowego magazynowania energii, osiągając funkcjonalny rozwój produktu, niezawodną produkcję oraz innowacyjne operacje i konserwację. Niezależnie opracowane i wytwarzane przez firmę produkty do magazynowania energii w akumulatorach przepływowych na poziomie kW i MW mogą znaleźć szerokie zastosowanie w wytwarzaniu nowej energii i podłączaniu do sieci, magazynowaniu energii po stronie sieci, rozproszonych inteligentnych mikrosieciach i innych obszarach. Z powodzeniem opracowano układy szeregowe o mocy 5 kW/25 kW/32 kW/65 kW i zrealizowano ponad 50 projektów magazynowania energii za pomocą przepływowych akumulatorów wanadowo-redoksowych (VRFB).

Shanghai Electric opracowała strategię rozwoju, określającą jej orientację na „4 plus 2″ rozwijające się dziedziny wspierane przez zaawansowane technologie z naciskiem na integrację „wiatr-słońce-wodór-magazynowanie”, a także będzie koncentrować się na kierunkach przemysłowych urządzeń inteligencji przemysłowej dla osiągnięcia efektywnej integracji zasobów. Specjalistyczne obszary działalności spółek zajmujących się technologią magazynowania energii uzupełnią i wzmocnią dynamiczny rozwój strategiczny Shanghai Electric.

Dysponując tak dużym wsparciem finansowym, Shanghai Electric Energy Storage stawia na badania i rozwój przełomowych systemów, rozbudowę linii produkcyjnych i budowę 100-megawatowych projektów. Jednocześnie głównym celem firmy jest nawiązanie głębszej współpracy z przemysłem i wdrożenie procesu modernizacji przemysłowej, umacniając tym samym swoją pozycję lidera w tym sektorze.

Perspektywicznie Shanghai Electric Energy Storage już teraz przygotowuje się do uruchomienia kampanii finansowania serii B w 2024 roku. Co więcej, zgodnie z przewidywaniami, w 2026 r. spółka rozpocznie proces notowania w cenionej Radzie Innowacji Naukowo-Technologicznych, co jeszcze wyraźniej ugruntuje jej pozycję lidera w branży.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2214668/Shanghai_Electric_Subsidiary_Shanghai_Electric_Energy_Storage_Technology_Receives_RMB400.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

rt

SOURCE Shanghai Electric